Kocsár Miklós emlékhangverseny

2023. december 08
Szeretettel ajánljuk kedves közönségünk figyelmébe a Continuo-Gödöllő Alapítvány, a Frédéric Chopin Zenei AMI és a Gödöllői Királyi Kastély közös rendezvényét: a Magyar Művészeti Akadémia által támogatott Kocsár Miklós emlékhangversenyt.

A koncert a zeneszerző születésének 90. évfordulója alkalmából kerül megrendezésre 2023. december 15-én, pénteken 18.00 órai kezdettel a Gödöllői Királyi Kastély Dísztermében, zeneiskolánk volt és jelenlegi növendékeinek közreműködésével. Az emlékhangverseny vendége a Cavaletta Női Kar. Az esten fellépő neves vendégművészekről és a részletes műsorról a képekre kattintva tájékozódhatnak.

A hangversennyel szeretnénk méltó módon megemlékezni, tisztelegni Kocsár Miklós Erkel Ferenc-díjas, Bartók-Pásztory-díjas, Kossuth-díjas zeneszerzőnk, a Nemzet Művésze, Érdemes művész előtt, születésének 90. évfordulója alkalmából. A koncert egyúttal alkalmat ad a Frédéric Chopin Zeneiskola jeles előadóművésszé vált egykori növendékeinek fellépésére is. Az emlékhangverseny célja Kocsár Miklós hatalmas szellemi hagyatékának ápolása, műveinek bemutatása, népszerűsítése mind a nagyközönség, mind a zenetanárok számára, valamint a szerző műveinek egyre gyakoribb alkalmazása a zeneiskolai oktatásban.

A koncertre a belépés díjtalan. Minden érdeklődőt szeretettel várunk!